Partneři
   
Nakupování v e-shopu je bezpečnější se zeleným adresním řádkem

Praha, Brno 04. 06. 2015 - Největší český internetový prodejce Alza.cz jde příkladem. Svůj e-shop zabezpečil nejdůvěryhodnějším EV certifikátem. Alza zvolila jako dodavatele certifikátu společnost Zoner software a SSLmarket. (TZ)

„Při volbě certifikátu jsme zvolili nejdůvěryhodnější typ certifikátu se jménem společnosti v zeleném adresním řádku. Zoner software a SSLmarket pro nás představuje partnerství s odborníky s bohatými zkušenostmi oceněné nejvyšší úrovní partnerství s certifikačními autoritami Symantec (dříve Verisign), Thawte a GeoTrust,"uvedl Vladimír Dědek, vedoucí webového a mobilního vývoje Alzy.

„EV certifikát obdrží pouze zavedená firma s minimálně tříletou historií. Certifikát tedy garantuje nejen, že firma je dostatečně prověřená, ale že má i historii a vlastní zázemí. V době rostoucího množství podvodných e-shopů na českém trhu je zelený adresní řádek standardním prvkem spolehlivé a stabilní firmy. Že se zákazníci o zabezpečení internetových obchodů zajímají, prokázala nedávná studie, podle které až 60 % návštěvníků internetu považuje obchod se zeleným adresním řádkem za bezpečnější," uvedl Jindřich Zechmeister, specialista pro bezpečnostní SSL certifikáty Zoner software.

Certifikátem Alza zabezpečila celý web, nejen přihlášení uživatelů. „Nyní tak používáme nejmodernější zabezpečení, které umožňuje návštěvníkovi na web přistupovat zabezpečeně. Komunikaci nelze odposlouchávat a díky tzv. Forward Secrecy ani zpětně dešifrovat," dodává Dědek.

V dnešní době není certifikát pouze otázkou vyššího zabezpečení, ale je prakticky povinností. Uživatelé jen velmi neradi svěří své údaje nezabezpečenému e-shopu. Mnoho lidí si již uvědomuje rizika odposlouchávání na internetu a svá data cíleně šifruje. Zelený řádek návštěvníkovi prozradí, kdo e-shop provozuje a také ho ujistí, že byl provozovatel ověřen a není na podvodném nebo nedůvěryhodném webu. Certifikát a použití HTTPS navíc přináší výhodu při určování pozic v některých vyhledávačích.

 

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
  

Zpět