Partneři
   
České e-shopy hlásí za 2. čtvrtletí růst 20 %, objednávky z mobilů poprvé překonaly ty z tabletů

Praha, 9. července 2015 – Tržby českých e-shopů se ve 2. čtvrtletí letošního roku meziročně zvýšily o 20 %. Vyplývá to ze statistik konzultační společnosti ACOMWARE. Ty rovněž potvrzují rostoucí význam mobilních zařízení – vůbec poprvé se objednávky z mobilů podílí na obratech e-shopů větší měrou než ty z tabletů. (TZ)

Zatímco v 1. čtvrtletí letošního roku zaznamenala společnost ACOMWARE meziroční růst tržeb tuzemských internetových obchodů o zhruba 23 %, ve druhém čtvrtletí šlo o 20 %.„Tempo, jakým se obchodníkům zvyšují obraty, je nadále vynikající – trh zatím roste rychleji než v loňském roce,“ vysvětluje Jan Penkala, CEO konzultační společnosti ACOMWARE. Tahouny e-commerce jsou podle údajů společnosti zejména prodejci elektroniky, zboží pro domácnost a dětského zboží, u kterých byl zjištěn meziroční nárůst o 30 % a více.

Data za 2. čtvrtletí též potvrdila větší využití mobilních zařízení při nakupování na internetu. „Ve 2. čtvrtletí se nejen zvýšil podíl mobilů na návštěvnosti e-shopů na více než 13 %, ale poprvé byly příjmy z objednávek z mobilů vyšší než ty z tabletů,“ říká Penkala. Zatímco tablety se na celkovém obratu sledovaných e-shopů podílely ze zhruba 5 %, u mobilů šlo již o téměř 6 %. U mobilních zařízení byl také zaznamenán nejvyšší meziroční růst příjmů, a to konkrétně o 44 %.

Více informací a další údaje z výzkumu společnosti ACOMWARE najdete zde.

Metodika: V rámci analýzy byla zkoumána data více než 70 českých e-shopů se souhrnným ročním obratem přibližně 2,7 miliardy Kč. Zdroj dat: Google Analytics.

O společnosti ACOMWARE s.r.o.

ACOMWARE je specializovaná konzultační společnost pro e-commerce. Zaměřujeme se především na pomoc při vstupu na on-line trh, e-commerce poradenství, zvyšování návštěvnosti, obchodní výkonnosti a inteligentní e-mailing. Mezi naše klienty patří významní hráči na trhu – e-shopy i retailisté: Tescoma, Astratex.cz, Yves Rocher, Expert ČR, Oxalis.cz, VašeČočky, Conrad Electronic, Kytary.cz a další. Za 13 let fungování jsme obsloužili přes 3 000 internetových projektů.

Tým tvoří více než 45 zkušených specialistů. V rámci rozvoje e-commerce publikujeme řadu případových studií nebo analýz, dále také pořádáme školení nebo workshopy. Všem příznivcům e-commerce přinášíme také cyklus diskuzí s úspěšnými internetovými podnikateli Eshopista.

Zdroj tiskové zprávy: http://www.feedit.cz/wordpress/2015/07/09/ceske-e-shopy-hlasi-za-2-ctvrtleti-rust-20-objednavky-z-mobilu-poprve-prekonaly-ty-z-tabletu/

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
  

Zpět