Partneři
   
Co všechno o vás ví Google? Nebudete se stačit divit

Když používáte Google, uzavíráte tím obchod. Používáte Gmail, vyhledáváte na YouTube a Google Maps a to vše je zadarmo. Ale jak dobře víme, nic není zadarmo. Výměnou za využití služeb Googlu totiž dáváte souhlas se zpracováním vašich údajů, které pak může Google prodat inzerentům. Čím více Google používáte, tím jsou vám zobrazované reklamy bližší.

Pokud chcete vědět, co o vás skutečně Google ví a jaké informace mu poskytujete, měli byste znát několik následujících odkazů.

Možná ani netušíte, k čemu všemu svůj účet využíváte

Podívejte se na přehled toho, ke kterým službám se hlásíte pomocí účtu Google, jaký obsah na sítích sdílíte. Dokonce i z jakého zařízení se přihlašujete.

Hlavní panel Google

Jak si vás Google představuje

Na základě stránek, které navštěvujete a toho, co jste vyplnili na profilu Google+, si pro reklamní účely Google sestaví váš osobní profil. Pro inzerenty je pak cílení na vás hračkou.

Nastavení reklam

Kde se nacházíte

V telefonu si můžete zapnout či vypnout zasílání údajů o vaší poloze. Pokud jste službu nezakázali, Google si pravděpodobně vytvořil podrobnou mapu toho, kde se pohybujete a která místa navštěvujete.

Historie polohy

Co jste vyhledávali

Každé slovo, větu či výraz, které jste vyhledávali si Google pečlivě zaznamenává. Ví o odkazech na které jste klikli a o stránkách, které jste navštívili.

Historie vyhledávání

Historie hlasového vyhledávání

Co jste sledovali

To samé jako v předchozím bodu platí i pro YouTube. Pamatuje si na co jste se dívali a co jste vyhledávali a na základě toho vám pak zobrazuje doporučená videa.

Historie sledování

Historie vyhledávání

Naštěstí můžete všechny své předvolby ohledně zaznamenávání historie měnit.

Historie účtu

Kdo se přihlásil přes váš účet

Samozřejmě to co o nás Google ví má i světlé stránky. Jako například informace o tom, kdo se kdy a z jakého místa přihlásil na váš účet.

Nedávno použitá zařízení

 

Google nedávno sjednotil všechna nastavení do Správy, ochrany a zabezpečení účtu na jednom místě.

Tato stránka pod názvem Můj účet umožňuje rychlý přístup k nastavením a nástrojům. Pomocí nich můžete zabezpečit svá data a chránit si soukromí.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
  

Zpět