Partneři
   
Mezi zpravodajskými zdroji vedou Novinky.cz, zprávy v televizi sledují spíše starší lidé

Nejčastějším denním zdrojem zpravodajství je pro internetové uživatele server Novinky.cz a televize Nova. Čtení zpráv na mobilních telefonech je stále ještě doménou mladších a vzdělanějších uživatelů. Ukazuje to aktuální studie Zpravodajství a zpravodajské weby 2014, kterou realizovala společnost MEDIARESEARCH. Zúčastnila se jí tisícovka respondentů z internetové populace Českého národního panelu starší 15 let. (TZ)

Alespoň nějaký zdroj zpravodajství denně sleduje 9 z 10 Čechů a Češek, kterým je více než 15 let a přistupují k internetu. Nejvyužívanějším denním zdrojem informací je server Novinky.cz, který se o první místo dělí s televizí Nova (sleduje je denně 38 % respondentů). Častým zdrojem zpráv je také první program České televize (33 %) a server iDnes.cz (32 %).

TOP 20 denně nejvyužívanějších zdrojů zpravodajství

Výzkum dále přinesl výsledky sledovanosti jednotlivých mediatypů v závislosti na sociodemografických ukazatelích. Napříč různými mediatypy se ukazuje, že ti respondenti, kteří sledují denně zprávy v televizi (bez ohledu na konkrétní televizní stanice), jsou věkově spíše starší a mají nižší dosažené vzdělání, zatímco zprávy v mobilním telefonu jsou na denní bázi využívány spíše mladšími a vzdělanějšími uživateli. Konzumenti zpravodajství v rádiu a v novinách jsou pak z hlediska věku a vzdělání velmi podobní.

Věk a vzdělání denních uživatelů zpravodajství

Autor tiskové zprávy: MEDIARESEARCH, a.s.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
  

Zpět