Partneři
   
5 nejlepších zdrojů fotek pro váš web

Internet je plný fotek. Ale kde stáhnout obrázky pro vlastní užití a neporušit přitom autorská práva? Přinášíme vám několik tipů na weby, ze kterých se nemusíte bát stáhnout grafiku. Poskytované fotky jsou totiž určeny k volnému šíření.

1. Rgbstock

Zaregistrujete se jako člen a máte k dispozici více než 100 tisíc fotografií. Navíc si oblíbené fotky můžete třídit a ukládat do tzv. lightboxu.

2. Unsplash

Tento site nabízí fotky ve velkém rozlišení a to bez nutnosti registrace. Fotky je možné používat jak pro osobní tak pro komerční účely bez omezení.

3. FreeImages

Necelých 400 tisíc fotek a obrázků nabízí tento portál, na kterém je všechny po registraci můžete stáhnout, a to v různých velikostech.

4. Pixabay

Tento server je dokonce i v českém jazyce a můžete vyhledávat na základě českých klíčových slov. Registrace zde opět není nutná.

5. Freepik

Vektorová grafika, ikony, photoshopové soubory, fotky. To vše najdete na těchto stránkách.

A nyní slíbený tip z titulku. Pokud chcete použít fotku na svém webu a chcete se ujistit, zda ji nemá na svém webu například konkurence nebo stránka s podobným obsahem, použijte webovou databázi fotek TinEye, která funguje na bázi zpětného vyhledávání. Vložíte URL, či nahrajete fotku a jednoduše najdete, kde byla podobná nebo stejná fotka použita.

Doufáme, že vám naše návrhy přijdou vhod.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
  

Zpět