Partneři
   
Flema Awards evidují přes 40 přihlášek. Vyhlášeny budou v říjnu

Do desátého ročníku soutěže FLEMA Media Awards, která oceňuje nejlepší mediální kampaně a kreativní využití médií v Česku a na Slovensku se přihlásilo 42 kampaní. Je to první soutěž, která oceňuje jak přihlašovatele, tak zadavatele. Soutěž vyhlašuje společnost Flemedia, mediální poradce a auditor. (TZ)

Celkem 19 společností přihlásilo aspoň jednu práci – 10 z Česka (24 přihlášek) a 9 ze Slovenska (18). Nejvíce přihlášek poslaly agentury CARAT Czech RepublicStarmedia Co. (6) následované agenturou PHD (5), Made by Vaculík (5) a Starmedia (5).

Z hlediska kategorií je nejvíc přihlášek v kategoriích Nejlepší využití OOH (11) a Nejlepší kampaň (9), která také nejvíce rostla (z 6 na 9). René Jež, ředitel soutěže, z Flemedia dodává: „Velmi dobrým znamením je zvyšující se zájem zadavatelů ale i komunikačních agentur o účast v soutěži. Letos mediální agentury tvoří pouze polovinu přihlašovatelů."

Soutěží se v osmi kategoriích – v šesti kategoriích podle mediatypu (nejlepší využití TV, tisku, OOH, rádia, kinoreklamy a digitálních médií) a ve dvou průřezových (Nejlepší kampaň a Nejlepší malá kampaň). Zároveň uděluje ocenění Inovativní agentura a Inovativní zadavatel a Grand Prix za nejlépe hodnocenou kampaň. Přihlásit kampaň do soutěže mohl kdokoli, kdo se podílel na jejím vzniku (mediální agentura, reklamní agentura, zadavatel reklamy, médium, atd.).

Přihlášeny mohly být práce, které byly realizovány na českém nebo slovenském trhu v období od 1. ledna 2014 do 30. června 2015. Odborná porota hlasuje ve dvou kolech. V prvním kole více než 100 porotců ze strany zadavatelů, agentur a dalších odborníků z komunikačního průmyslu nominují kampaně na shortlist. Shortlist bude oznámen na mezinárodní konferenci Flema Media Conference v pátek 18. září 2015.

Ve druhém kole užší porota na svém zasedání vybere vítěze jednotlivých kategorií, kteří budou slavnostně vyhlášeni ve čtvrtek 22. října 2015. Flema  je zařazena do hodnocení Agentury roku. Více informací najdete na www.flema.cz

Způsob hodnocení

Způsob hodnocení, zdroj: http://www.flema.cz/wp-content/uploads/2013/06/slide_hodnoceni-procenta-new.png

FLEMA Media Awards 2015

Přehled přihlášek po kategoriích

Kategorie

Počet přihlášek

Nejlepší využití OOH

11

Nejlepší kampaň

9

Nejlepší malá kampaň

8

Nejlepší využití digitálních medií

5

Nejlepší využití radia

5

Nejlepší využití TV

3

Nejlepší využití tisku

1

Celkový součet

42

 

Přehled přihlášek po přihlašovatelích

Přihlašovatel

Počet přihlášek

cz

24

CARAT Czech Republic

6

PHD a.s.

5

Y&R Praha

3

Lidl Česká republika

2

Kaspen/Jung von Matt

2

Kaufland Česká republika

2

Comtech Group

1

OMD Czech, a.s.

1

RADIOHOUSE

1

Skanska Reality a.s.

1

sk

18

Starmedia Co.

6

MADE BY VACULIK

3

Mindshare Slovakia

3

Carat Slovakia

1

OMD Slovakia

1

PHD SK

1

Unimedia

1

Universal McCann

1

Vizeum Slovakia

1

Celkový součet

42

Zdroj úvodní fotky: http://www.flema.cz/wp-content/uploads/2013/06/slide2_logo.png

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
  

Zpět